Christkindlmarkt Olomouc
160.500 Kč

Bruslení letos v centru města zadarmo a celé čtyři měsíce.

OLOMOUC 30.10. Bruslení v centru města, na které si zvykli Olomoučané v minulých letech, jim zpestří volný čas také letošní podzim a zimu. Již v úterý se na Dolním náměstí v Olomouci otevře veřejné kluziště, na které – na rozdíl od minulé sezóny – mohou bruslaři vjet zcela zdarma. „Podařilo se to díky dohodě s městem a jeho příspěvku na provoz,“ vysvětlil Petr Ilgner z pořádající obecně prospěšné společnosti Kulturní Olomouc, která stojí již druhý rok za organizací vánočních trhů ve městě. Ledová plocha zůstane otevřena až do konce února příštího roku.

Kromě kluziště se 1. listopadu otevřou v okolí sportoviště také první stánky s občerstvením a oblíbeným punčem. Novinkou je, že lidé si nemusejí zouvat brusle a ke stánkům či k toaletám dorazí po dřevěné podlaze i ve sportovní obuvi. Přístup k ledové ploše je bezbariérový, takže se ke kluzišti snáze dostanou invalidé. Návštěvníci si mohou uschovat věci do uzamykatelných skříněk. Během týdne se také spustí on line webová kamera nad kluzištěm.
„Pro ty, kteří na bruslích stojí poprvé, nebo mají od posledního zážitku na ledě mnohaletý odstup, nabízíme veřejnou školu, kterou povedou instruktoři z fakulty tělesné kultury olomoucké univerzity,“ řekl Ilgner. Škola bruslení otvírá každou sobotu od 12:30 do 14:30. Organizátoři pamatují i na ty, kteří nemají vlastní vybavení. Brusle si mohou vypůjčit přímo na místě.

Ve všední dny dopoledne bude patřit kluziště žákům z olomouckých škol. V sobotu a v neděli pak čekají především na děti akce se soutěžemi a speciálním programem. Během sezóny chystají pořadatelé také karneval na ledě, „taneční“ večery či ukázky krasobruslení. Kluziště je otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hodin.

Na obou hlavních olomouckých náměstích pod slavnostní výzdobou vyroste letos 84 stánků s vánočními výrobky, občerstvením, potravinami a punčem, dalších 18 stánků obsadí řemeslníci. Letošní trhy začnou ve čtvrtek 24. listopadu slavnostním rozsvícením stromu a potrvají do 23. prosince.
Plánky, program a další praktické informace najdete na www.christkindlmarkt.cz a www.kluzisteolomouc.cz

Pavel Vysloužil, mediální zástupce o.p.s. Kulturní Olomouc
wysla@seznam.cz
777 071 170

Comments are closed.