Christkindlmarkt Olomouc
160.500 Kč

Vánoční trhy letos pomohou se startovacím bydlením pro potřebné, návštěvníci se mohou těšit na punče, speciality, řemeslné výrobky, bruslení i bohatý program.

Listopad 16, 2011adminTiskové zprávy0

OLOMOUC – Olomoucké vánoční trhy, jedna z vrcholných akcí společenské a kulturní sezóny ve městě, finišuje s přípravami. Kromě tradičních stánků s vánočním zbožím a punčem, bohatého programu pro malé i velké návštěvníky, kluziště a dalších atrakcí letos organizátoři připravují zajímavý a hodnotný dar pro potřebné. Pořádající Obecně prospěšná společnost Kulturní Olomouc hodlá v rámci letošního ročníku vánočních trhů uspořádat sbírku, jejíž výtěžek je určen na pořízení garsonky nebo malého bytu v celkové výši 650.000 korun jako startovacího nebo samostatného bydlení pro klienty dětského domova v Olomouci.
„Kulturní Olomouc garantuje minimální vstupní částku do sbírky ve výši 300.000 korun, zbytek peněz zajistí další partnerské subjekty sbírky a ostatní sponzoři,“ uvedl hlavní organizátor Pavel Spálený. Podle něj může dobrou věc podpořit každý, kdo si během Vánočních trhů koupí u stánků punč do kelímku. Z každého kelímku jde totiž koruna do sbírky. Kromě toho budou moci návštěvníci trhů sledovat stav sbírky na obrazovce na centrálním náměstí a přispět i formou dárcovské sms. Ke sbírce bude také zřízen speciální bankovní účet, kde mohou firmy a ostatní přispěvatelé zasílat finanční prostředky. Byt pro mladé klienty zajistí olomoucká realitní kancelář Patriot reality.
Ředitel dětského domova Dalibor Křepský nápad s bytem vítá. Zařízení tři podobné byty spravuje, ale ty převzalo již před 15 lety. „Význam pro mladé lidi mají byty obrovský, pomáhají jim při začlenění do běžného života,“ uvedl. Již loni přispěli pořadatelé trhů domovu na vybavení pokojů a pomohli finančním darem také mentálně postiženým na letní tábor či na projekty katolické Charity. Neziskové organizace navíc dostaly od organizátorů na celou dobu konání trhů zdarma tři stánky, kde mohly prodávat své výrobky či produkty, pořádat akce a prezentovat svoji činnost.
Na obou hlavních olomouckých náměstích pod slavnostní výzdobou vyroste letos 84 stánků s vánočními výrobky, občerstvením, potravinami a punčem, dalších 18 stánků obsadí řemeslníci. Letošní trhy začnou ve čtvrtek 24. listopadu slavnostním rozsvícením stromu a potrvají do 23. prosince. Také letos se mohou děti i dospělí těšit na kluziště uprostřed města. Organizátoři počítají s tím, že bruslaři mohou vjet na ledovou plochu již první listopadový den.

Podrobný program akce, plánky a další informace najdete již brzy na www.christkindlmarkt.cz a v dalších tiskových zprávách.

Pavel Vysloužil, mediální zástupce o.p.s. Kulturní Olomouc, 777 071 170
Pavel Spálený, hlavní organizátor, 608 905 905

Comments are closed.