Christkindlmarkt Olomouc
160.500 Kč

Víkendy na Vánočních trzích budou patřit dětem!

Vánoční trhy budou patřit rodinám s dětmi

Olomouc 23. listopadu – Program vyladěný v duchu vánočních tradic, divadelní a hudební vystoupení, mikulášská nadílka, ohňostroj a rekordní živý Betlém. Vánoční trhy na olomouckém Horním a Dolním náměstí mají i letos co nabídnout, tentokrát snad nejvíce rodinám s dětmi. Hlavním lákadlem bude zahájení trhů spojené s rozsvícením Vánočního stromu a světelná show. Dárky rozdá Mikuláš, čerti spustí ohňostroj a dětem i jejich rodičům pak bude patřit celodenní program o všech adventních víkendech.

Do posledního místa určitě zaplní lidé olomoucké Horní náměstí ve čtvrtek 24. listopadu, v den zahájení Vánočních trhů. Primátor města Olomouce vyhlásí výsledky dětské soutěže „Pojmenuj Vánoční strom“ a poté se rozsvítí nejen samotný strom, ale ve světelné show celé náměstí.  První adventní víkend bude patřit pohádkám. Vystoupí například Rytíři a Lapkové z Vítku, dětský folklórní soubor Dunaječek a hudební kapela Kašpárek v rohlíku. Na bronzovou neděli se otevře Ježíškův poštovní úřad a divadlo Tramtárie uvede svoje dvě hry pro děti.  V pondělí 5. prosince na Horní náměstí zavítá Mikuláš se svojí družinou a děti si užijí soutěže o dárky, městem pojede historická tramvaj s Mikulášem a Michal Nesvadba připraví oblíbený program pro děti. Celý večer pak ukončí v 18:30 ohňostroj.

Od druhého prosincového týdne bude na Horním náměstí denně připravena soutěž ve zdobení stromečků. Druhou adventní sobotu dětem zpestří Divadlo Koráb a baletní představení Louskáček v Moravském divadle, kde je připraven program na celý víkend.  V neděli odpoledne si děti zazpívají s pouličním divadlem Kvelb a jeho hudební pohádkou „My se vlka nebojíme“. Následující víkend děti opět zabaví Rytíři a Lapkové z Vítku a divadelní představení Komedianti na káře. Zlatá neděle se ponese v duchu charity – Děti z olomouckého Dětského domova zahrají se svojí kapelou a poté převezmou dar – výtěžek charitativní sbírky na pořízení startovacího bytu pro klienty Dětského domova.

Závěr Vánočních trhů bude patřit živému Betlému. Všichni návštěvníci vánočních trhů se mohou zapojit do rekordního biblického živého obrazu se zpěvy vánočních koled. Následný průvod městem se živými zvířaty potěší určitě nejen děti.

Pavel Vysloužil, mediální zástupce o.p.s. Kulturní Olomouc

Comments are closed.